Megjelent az OpenLAB csomag következő stabil kiadása.
Az új csomag számos kényelmi funkció mellett tartalmaz még biztonsági frissítéseket, hibajavításokat, illetve teljesen új megoldások is bevezetésre kerültek.
A dokumentációkat újra strukturáltuk, frissítettük, illetve még részletesebb leírásokkal színesítettük a különböző szolgáltatásokról.
Diák oldalon:
- Fájl feltöltés esetén, az új feltöltésről e-mailben értesül a tanár.
- A feltöltés helye is megváltozott: :\tanar1\fileupload\\\. Az újításokkal még egyszerűbben elérik az oktatok a feltöltött dokumentumokat a hálózati meghajtójukon.
- A feltöltések sikerességét, vagy sikertelenségét a rendszer naplózza és később visszakereshető.
A biztonságosabb üzemeltetés érdekében automatikus mentési eljárás lett kidolgozva.
Backup/Restore eljárásra:
- A /srv/backup alatt létrejön egy könyvtárszerkezet, amelyben tárolhatók a szerverről készített mentések (samba-megosztások, mysql-adatbázisok, etc könytár teljes tartalma, az iliasdata, netlogon könyvtár). A mentett könyvtárak .tgz formátumban tárolódnak. A mentést végző scriptet javasolt cronjob-ként futtatni naponta egy megadott időpontban, ennek időzítése a webminen keresztül szabályozható. A /srv/backup alá fel lehet csatolni nfs, samba, vagy usb, meghajtókat.
Restore eljárás:
- A rendszergazdák a kiszolgáló adminisztráció/egyéb menüben néhány kattintással vissza tudnak állni egy korábbi állapotra az elkészül mentések segítségével.
Felhasználó felvételénél és módosításnál új jelszó Policy-t került bevezetésre.
- Új jelszónál és jelszó módosításnál a továbbiakban 4 karakter hosszúnak kell lennie a jelszónak, illetve kis- és legalább egy NAGY betűt és számot is tartalmaznia kell (például: Hue1).
A felvételi alkalmazásban javítottuk azokat az apró problémákat, amelyeket használatba vétel után jeleztek számunkra az iskolák.
Egyszerűsítés, könnyebb használat.
- A módosításokat követően azonnal mentésre kerülnek a változások.
- Munkaállomás csoportok és a hálózati profilok mentése is egyszerűsödött.
- Felhasználó törlésnél és osztály léptetésnél felugró ablakban hagyhatjuk jóvá a módosítást, így elkerülhetőek a véletlen “félre kattintások”.